View Single Post
Stary 17-12-2008, 21:08   #4
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Re: [MK7][MK6] Naprawa zaworka odpowietrzania skrzyni korbowej

Cytat:
Magik123 dzięki za wyjaśnienie jak to ustrojstwo działa bo wczoraj wydziobałem go z mojego wehikułu i się zastanawiałem jak to niby ma działać. Powoli zaczynałem to rozgryzać ale z twoim opisem poszło szybciej. Ja mam ten zaworek plastikowy i nie wiem czy da radę go zregenerować. Chodzi mi o ten otwór, w który wchodzi ten bolec bo jest on nieco wyrobiony. Jak ktoś ma jakiś pomysł to chętnie wysłucham.
Ja u siebie go rozciąłem, rowniez szlifierka, nie polecam jak kolega wyzej, bo sporo materialu zbiera.

U siebie najpierw rozciagnalem ta sprezynke, po czym go zlozylem, chodzil zle, wiec rozebralem jeszcze raz i obcialem polowe rozciagnietej sprezynki, niestety, zdjec dlugosci nie mam, no i po tym sie uspokoilo.
Jak chcesz rozcinac sprezynke, to najpierw zobacz ile ten bolec wchodzi w dzire opierajac sie na sprezynce swobodnie, i zobaczysz ile ten wytarty kawalek sie chowa, i przytniesz na oko.

ALE PAMIETAJ ZE MOZE TO NIE BYC WINA ZAWORKA, ja swojego reanimowalem bo mialem sprawdzone wszystko, szczelnosc, krokowy, przeplywomierz itp.
A wiadomo ze zaworek drogi.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem