View Single Post
Stary 25-01-2024, 14:34   #1
jack0005
ford::amateur
 
Imię: karol
Zarejestrowany: 24-01-2024
Skąd: małopolska
Model: Fiat
Silnik: 1.3 mjt
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Zakup uzywanego forda turneo

Witam serdecznie jestem tu nowy.Do tej pory jestem zdowolonym użydkownikiem Fiata GP 1.3 MJ 75km, bez DPF tylko leje paliwo i jezdże jak benzyną ) zero problemów ale mam syna z porazeniem mozgowym chłopiec może poruszac sie tylko za pomocą wózka pchanego przez tate lub mame .Jest do kupienia wyżej wymieniony ford
https://www.olx.pl/d/oferta/ford-tou...5-IDWAXE6.html

Zakup tego samochodu spowoduje ze nasz komfot wzrośnie ponieważ w Punto nowy wózek Syna ledwo sie mieści w bagażniku
a tu moge go przewozić nawet bez kłopotliwego skałdania wózka.Jedyna rzeczą z jaką mam problem to ten silnik 1.0 ktorego problemy sa wszystkim znane ( wymiana rozrządu to ok 4 tys zl).Tutaj przy moich bardzo małych przebiegach 4 tyś km na rok i narazie braku chęci pozbycia sie fiata GP przynajmniej przez dwa lata fiat mimo 16 lat przebieg 66 tys Rocznik 2007 użydkowany od grudnia 2008 )Co możecie mi doradzić . Drugą alternatywa jest dofinansowanie w PFRON dla osob takich jak mój syn. Najtańszy dofinansowany przystosowany samochód nowy kosztuje 197000zl ( taki sam bez homologacji dla niepelnosprawnych i podjazdu rampy który w przypadku syna jest zbędny 120000 tys max )wkład wlasny ok 40 tys zł + 5 lat pełne OCi AC( od pełnej sumy zakupu auta ) to około 5x 5000 tys zł.Z gory dziekuje za komentarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jack0005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem