Temat: [Galaxy 2000-2006] Twardy pedał hamulca - jakie przyczyny
View Single Post
Stary 01-11-2017, 23:01   #13
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca - jakie przyczyny

Tak jak w temacie również mam twardy hamulec i najprawdopodobniej wina jest zaworka zwrotnego podciśnienia serwa.

Ułamał mi się króciec z jednej strony i skleiłem na Poksipol w ten sposób najprawdopodobniej zakleiłem przelot tak jak widać na załączonym zdjęciu nie przyłożyłem się do tego.

Zaworek ma wylot z jednej strony na serwo a z drugiej strony są dwa wyloty z tym że jeden ma mniejszą średnicę.

Ponieważ do mojego modelu nie mogłem znaleźć takiego zaworka a znalazłem inne to mam pytanie czy na przykład:

---- znalazłem zaworek od opla, który na zdjęciach wizualnie wygląda jak w Fordzie i ma chyba takie same średnice jest szansa że będzie to działać prawidłowo.

-----Znalazłem też zaworek od Forda który ma tylko dwa króćce po jednym z każdej strony, do tego dołożyłbym od strony kolektora ssącego trójnik i wszystko razem połączył.

Przewody na łączeniach są luźne, to od razu bym je też wymienił na przewody gumowe wysokociśnieniowe bo oryginalne są bardzo sztywne i prawdopodobnie nieszczelne to i też średnicę do tego zaworka mógłbym odpowiednio dobrać.

Bump: Jakoś wcześniej nie kleiło mi się to zdjęcie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20171101_202537.jpg (92.5 KB, 49 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez galo ; 01-11-2017 o 23:07
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem