View Single Post
Stary 05-03-2014, 20:13   #1
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie [Mondeo MK4] wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu

Oto mała instrukcja z kilkoma fotkami jak wymienić pękający drut w oparciu fotela Mondeo mk4 (prawdopodobnie w innych modelach z tego samego okresu jest podobnie).


Na wstępie taka moja uwaga - pęknięty drut lepiej wyciągnąć żeby dziury nie zrobił w tapicerce, a do czasu ewentualnej naprawy można spokojnie jeździć tylko z opuszczoną tapicerką na dół. Ja jej nie spinałem i nic się nie działo z nią, dopiero jak nowy drut założyłem to wszystko pospinałem jak w fabryce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Czas operacyjny: na spokojnie powinno się udać w 15, max 20 minut jak ktoś pierwszy raz ma z tym do czynienia.

1. fotel max do przodu przesuwamy i siadamy na tylnej kanapie za nim (nie potrzeba go wyciągać).
2. wyciągamy pokrętło regulacji lędźwi - u mnie trzeba było się trochę do tego przyłożyć bo dość dobrze siedziało na zatrzaskach - ciągniemy do zewnątrz dość silno, chyba nic się tam nie da połamać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. /fot nr1/
3. rozpinamy plastikowy klips (z tyłu na samym dole oparcia, biegnący przez jego całą szerokość) łączący tapicerkę przodu i tyłu oparcia /fot nr2 i nr4/
4. odpinamy 2 zaczepy na białych sznurkach mocowane do stelaża na dole - naciągają one przednią cześć tapicerki oparcia /fot nr2 (owale kolor czerwony) i fot nr3/
5. podciągamy tapicerkę do góry (przednią i tylną)
6. trzeba włożyć rękę pod tapicerkę z tyłu oparcia i odczepić dwa klipsy które naciągają tapicerkę z tyłu oparcia, generalnie są to bardzo podobne klipsy do tych co spinają tapicerkę przodu i tyłu oparcia w pkt 3. /fot nr2 i nr5 (niebieskie owale)/
7. teraz jeszcze trochę podciągamy tapicerkę do góry (z przodu i tyłu) i jest super dostęp do pękniętego druta.

Składanie siedzenia oczywiście w kolejności odwrotnej.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg f1.jpg (97.8 KB, 3373 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg f2a.jpg (88.9 KB, 3947 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg f4.jpg (85.4 KB, 3491 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg f5.jpg (98.1 KB, 3490 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg f6a.jpg (91.2 KB, 3718 wyświetleń)
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h

Ostatnio edytowane przez SRS ; 04-04-2024 o 18:40
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem