View Single Post
Stary 19-01-2006, 11:48   #13
General
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2004
Skąd: Kraków
Model: Ford
Silnik: 1.6 Zetec
Rocznik: 1997
Postów: 30
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pinki
Z zakłuceniami to jest tak im więcej kabli to tym więcej zakłóceń najlepiej wpąć jak nabliżej aku bo np. mondeo benzyna generuje dość dóżo szumów są wszelkie filtry na allegro ale wątpie w ich skuteczność. a jaj mam radio w zapalniczke wpinane i niebardzo che je na stałe w aucie zakładać bo szyby drogie więc do szumów przywyknąc trzeba.
Ja tez mam do zapalniczki, a antena na dachu na srodku zaraz przy bagazniku, by wlasnie nie zbierala silnika itp. W miescie jest szum, ale jak wyjezdzalem lato w trase to poza miastami nie bylo zadnego. Natomiast teraz na trasie to tez wazna jest pogoda - mroz, snieg etc, przez to tez w trasie zaczynaja wystepowac pewne szumy etc, ale to wlasnie eliminujesz krecac "skuerczem". Ustawisz wysoko, to nie bedziesz mial trzaskow etc (trasa, miasto), ale wtedy obierasz tylko najmocnijeszy sygnal. Ja jednak ustawiam nisko, bo jednak chce informacjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Pinki
a co do strojenia to jak najbardziej swr-em trzeba ale to ma większe znaczenie przy nadawaniu niż odbiorze bo podczas nadawania przy niskim współczynniku swr 1-1.3 to nie zostaje moc na antenie i przez to nie pali końcówki mocy a moc na antenie czyli te 4W powistaje przy nadawaniu. pozdrawiam i szerokości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strojenie to strojenie, a ja tam pisalem o skuerczu. Swr w serwisie, bo sam w domu nie mam, bo nie ma potrzeby tego dostrajania czesto. Dobrze mi odbiera, wiec loozik, ale tam wyraznie napisalem skuercz, czyli sam mozesz ograniczyc sobie moc sygnalu odbieranego (zlikwidowanie trzaskow i innych badziewi w miescie).
General jest offline   Odpowiedź z Cytatem