Temat: [Mondeo 2007-2014] Czujniki ciśnienia i zmiana kół
View Single Post
Stary 19-02-2010, 12:35   #3
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół

Cytat:
Napisał zember Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prośba do użytkowników Mk4 z czujnikami ciśnienia o ostateczne rozwianie wątpliwości, bo sprzedawca Forda wprawił mnie dzisiaj w osłupienie. ASO również mi nie pomogło. A myślę że właśnie użytkownicy wiedzą jak to działa najlepiej.

Jestem w tuż przed odbiorem nowego mondka rocznik 2010 z czujnikami ciśnienia założonymi w standardowych fabrycznych kołach z letnimi gumami i felgami Alu. Mój dalszy plan był taki aby zakupić dodatkowy komplet felg (tym razem stalowe) i wyposażyć je w zimowe gumy i dodatkowy komplet czujników. Z wcześniejszego rozeznania na forum wiedziałem że taka operacja jest możliwa i nie wymaga żadnego przestrajania co sezon. Tymczasem informacja od Forda jest taka że jednak przestrajanie jest wymagane. Druga informacja była taka że dla felg aluminiowych i stalowych są nieco inne czujniki (może tu jest pies pogrzebany!). Wobec tego powiedziałem sprzedawcy że w takim razie nie będę inwestował w czujniki na zimę bo nie jest to dla mnie tyle warte i będę jeździł bez czujników, a on mi na to że jest to niemożliwe bo będą uporczywe komunikaty o błędach.

Gorąca prośba o informacje jak to naprawdę działa, bo czuję się rolowany przez ASO.
Ja mam na kołach letnich czujniki, a na zimowkach brak czujnikow.

Jesli chodzi o komunikat to raz na jakis czas rzeczywiscie wyskakuje info na konwersie, ze system nie rozpoznal czujnikow i wtedy na kierownicy jedynie nalezy nacisnac "OK" i wszystko wraca do normy, a na wyswietlaczu w menu z czujnikami zamiast cisnienia pojawi sie znaczek "--". U mnie komunikat pojawia się tak średnio raz na tydzień że system nie wykrył czujników - jednak moim zdaniem to w niczym nie przeszkadza.

Do ASO z niczym nie trzeba jeżdzić, po zimie jak zalozylem koła letnie z czujnikami to wszystko działa prawidłowo.
Nawet jeśli robisz sezonowa rotacje kół to i tak na konwersie ciśnienie w kołach pokazywane jest prawidłowo.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,

Ostatnio edytowane przez trtami ; 19-02-2010 o 12:37
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem