View Single Post
Stary 24-06-2011, 10:08   #7
monsezuma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Chyba też nim jeździłem (też w Bemo) , ale mi powiedzieli, że to 203KM. W sumie to nie było gdzie sprawdzić, bo trochę było mało czasu, a Krakowska zapchana (w dowód nie zerknąłem). Ale do rzeczy. Mi kilku dealerów oraz serwisanci mówili, że zmiana jest tylko w oprogramowaniu i sugerowali nawet zmianę chipa po okresie gwarancji. Nie pamiętam dokładnie kwoty, ale było to kilka razy mniej niż różnica w cenie między 203KM i 240KM. Co do żywotności silnika, pewnie wpływ jakiś będzie to miało, ale z drugiej strony, przecież nie jeździsz cały czas na pełnej mocy. Ja bym się o silnik nie martwił, ale raczej o skrzynię, sprzegła, półosie i inne elementy, które muszą przenieść większe obciążenia. Nie wiem, jak zawieszenie radzi sobie z dodatkowymi konikami, ale w Titianium S jest chyba jakieś sztywniejsze, więc problem odpada. Podumowując, ja bym się przed zakupem raczej dopytał, co oprócz zwiększonej mocy, ulega zmianie w wersji 240KM? Czy w cenie dostajesz inne przeniesienie napędu, stabilizatory, lepsze hamulce, sprężyny, itd.
monsezuma jest offline   Odpowiedź z Cytatem