Temat: [Focus 2004-2008] Wymiana świec, filtrów, oleju itd.
View Single Post
Stary 21-02-2017, 23:35   #1
Domeroo231
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 18-02-2017
Skąd: Myślenice
Model: Focus
Silnik: 1.6 DURATEC TI-VCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 6
Post Wymiana świec, filtrów, oleju itd.

Niedawno zakupiłem Ford Focus MK2 1.6 Ti-VCT 115km przebieg 120kkm (sprawdzony) jeździł głównie po mieście. Pasuje w nim powymieniać parę rzeczy, ale jako że to mój pierwszy samochód to nie za bardzo ogarniam a przeczytanie kilkudziesięciu tematów tylko zrobiło mi mętlik w głowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jedni mówią żeby kupować jakieś tam świece za 60zł inni że oryg. Olej jakiś mega drogi inni że obojętne. Jako, że jestem po zakupie samochodu to budżet mam ograniczony, tym bardziej że będę go gazował.
1.Świece jakieś lepsze wybrać do gazu czy to nie ma sensu? Szukając w internecie dowiedziałem się tylko że warto zainwestować w Motorcraft Platinium ale nie mogę ich znaleźć więc link mile widziany albo jakie warto zakupić (prosiłbym o pełną nazwę razem z oznaczeniem) w rozsądnej cenie. Różnice w cenach to nawet 50zł i więcej!!!
2. Filtr powietrza. Cenowo stoją różnie. Którymi firmami warto się interesować? Czy będą miedz nimi jakieś różnice?
2. Filtr kabinowy. Jakiej firmy wybrać? Podobno żeby go włożyć trzeba go złamać o ile dobrze doczytałem. Nie spowoduje to że nie będzie działać?
3. Filtr oleju. Teraz mam jakiś filtr Mann więc kupić taki sam czy może coś innego?
4. Olej. Wiem tylko tyle, że najlepiej to pełny syntetyk ale z tego co czytałem to, że w nazwie jest pełny syntetyk nic nie oznacza więc proszę o pomoc w dobraniu oleju który nie zrujnuje mojej kieszeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Płukanie przed zamianą warto robić?
5.Płyn hamulcowy?
6. Płyn chłodniczy.
7. Rozrząd? Zdecydowałem się na cały komplet z pompą wody. Czy Contitech t dobry wybór? Coś lepszego?
8. Spaliła mi się jedna żarówka to odrazu bym wrzucił coś lepszego tylko czy warto? Jakie fajne żarówki h7 żeby się nie popaliły zaraz i dawały dobre światło?

Wiem że bardzo dużo pytań, ale taki temat pewnie pomoże wielu innym osobom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a szczególnie mi bo naprawdę mam więcej pytań niż odpowiedzi.

Skąd warto zamawiać części? Taki Łysy z youtube polecał aparts ale oprócz tego nie wiem nic więcej.

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Dominik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Domeroo231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem