View Single Post
Stary 16-04-2018, 14:56   #3
WisiorPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Gliwice
Model: Ford Ka
Silnik: 1.2 69km LPG
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Często włączający wiatrak chłodnicy

Cytat:
Napisał mischel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do sprawdzenia poziom płynu chłodniczego i czujnik temperatury. Temat przerabiałem u siebie, skończyło się wymianą chłodnicy wentylatora i czujnika temperatury.
Dzięki za odpowiedź.
Za Twoja namową zabrałem się za diagnostykę (oczywiście w sposób tak jak potrafię czyli amatorski). I mam kilka spostrzeżeń.
Oczywiście zacząłem od stanu płynu i jest ok.
Podłączyłem się pod obd i szukałem błędów przy okazji sprawdziłem czy odczyty liczniku zgadzają się z tymi w aplikacji. Tak jakby temperatura cieczy chłodzącej wahała się w granicach 84-87 stopni.

Nowe światło rzuciło na całą sprawę to co się wydarzyło gdy zacząłem bawić się regulacja nadmuchu i z tego co sprawdziłem jak jest tylko ustawiony na szybę to klimatyzacja się włącza bez zapalania kontrolki (myślałem że nie jest włączona bo kontrola się nie paliła) a co za tym idzie włącza się wentylator chłodnicy. Z tego co czytałem w starszych focusach jest tak samo (chociaż nie wiem czy można forda ka porównywać do focusa bo to przecież wszystko praktycznie jest od fiata). Oczywiście gdy zmieniłem nadmuch np. na nogi to wentylator się nie włącza. Chyba macie tak samo w swoich kaczkach?
WisiorPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem