View Single Post
Stary 29-04-2017, 21:08   #1
maciejap
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2014
Model: Focus MK1 LIFT
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie 1.8 TDDI turbosprężarka - ośka łącząca siłownik z dźwignią zaworu - wymiary

Witam forumowiczów, zabrałem się za "diagnozowanie" Focus'a (MK1 LIFT) mojego Ojca.
Problem tkwił w tym że nie "ma mocy" i nie słychać turbiny, na pierwszy ogień poszła do wymiany ściśnięta (wydaje się że zassana) rura powietrza intercooler <-> turbosprężarka, jednak nie przyniosło to zadowalających rezultatów, a turbiny w dalszym ciągu nie słychać.
Pomyślałem - może siłownik przy turbosprężarce jest uszkodzony, a może zawór zacięty.
Dlatego też pojechałem na najazd i po zdjęciu spodniej osłony okazało się że pękła ośka łącząca właśnie podejrzane dwa elementy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety nigdzie nie znalazłem do kupienia tego elementu, po paru telefonach do sprzedawców używanych części z pytaniem o element poddałem się. Albo nie mają tego elementu, albo sprzedają z całą turbosprężarką.
Stąd jedyną opcją jest dotoczenie takowej (na całe szczęście mam dostęp do tokarki).

Ośka jest zabezpieczona (chyba) z obu stron pierścieniami zabezpieczającymi.

Stąd moje pytanie/prośba o podanie wymiarów tego elementu jeżeli ktoś ma turbinę pod ręką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Załączam poglądowe zdjęcie z zaznaczonym elementem i szkic (proporcje orientacyjne).

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg focus turbo tuleja.jpg (95.0 KB, 16 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg oska.jpg (24.4 KB, 10 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez maciejap ; 29-04-2017 o 22:11
maciejap jest offline   Odpowiedź z Cytatem