Temat: [Transit 1994-2000] Odkręcenie tylnej piasty
View Single Post
Stary 01-10-2018, 06:28   #18
pierozek44
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Rzeszów
Model: transit
Silnik: 2.5 DI
Rocznik: 1995
Postów: 41
Domyślnie Odp: Odkręcenie tylnej piasty

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z lewej strony ma lewy gwint, z prawej prawy. Zabezpieczona jest kołnierzem zagniatanym w rowek. Sam ją odkręcałem.
Nakrętka ma potężny moment dokręcania - 440 Nm
My się chyba nie specjalnie zrozumieliśmy.Napisałem jasno że mam most H-34 z 95 roku,a co widać na załączonym zdjęciu nakrętka piasty jest samokontrująca.Co do momentu dokręcania,to co napisałem podtrzymuję, sprawdziłem organoleptycznie koło dokręcone momentem 400 zostało unieruchomione.Z tego co gdzieś tam czytałem dokręcanie powinno być mocniejsze i potem zluzowane o jakąś część obrotu.Zwykle wiem co mówię ,więc wiem że mogę się mylić.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet jeśli simmering nr 1 jest uszkodzony, to szczelny simmering nr 2 nie puszcza oleju dalej na szczęki i bęben, a łożysko pracuje w mieszaninie smaru i oleju, ale to mu nic złego nie robi...
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: Most H Timken.JPG Wyświetleń: 1 Rozmiar: 27.1 KB ID: 97939
Skoro tak ,to nie wymieniam .Simeringi łożyska są w komplecie z łożyskami więc siłą rzeczy wymieniłem i je.
Cytat:
Napisał pierozek44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łożyska wymienione
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
pierozek44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem