View Single Post
Stary 09-10-2016, 11:02   #13
yasiu.brzeg
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 17-09-2016
Skąd: Brzeg
Model: MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 122
Domyślnie Odp: Wszystko o światłach: homologacje, przepisy, przydatne informacje

Tak samo jak Polacy chcą zniesienia nakazu zapinana pasów. Argumentując, że to ich zdrowie.

Ok zgadam się, jednak wprowadzić zapis, że leczenie takiej osoby w przypadku wypadku bez zapiętych pasów, będzie na jego koszt.

Wracając do tematu, jestem za ewentualnym rozważeniem zniesienia obowiązku używania świateł mijania w dzień, jedynie na terenie zabudowanym.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, że w lesie gdy wschodzi lub zachodzi słońce mam wypatrywać czy ktoś jedzie. Światła stosowane w dzień bardzo poprawiają bezpieczeństwo i nie są aż tak wielkim kosztem.

Tematem na osobną dyskusję są niepoprawnie ustawione światła, odwrotnie założone żarówki, czy też pęknięte zaczepy luster. Za takie coś policjant powinien zabierać dowód rejestracyjny z miejsca. Stacje podczas corocznych przeglądów, również powinny zwracać na to uwagę.

Kolejnym tematem jest używanie świateł przeciwmgłowych przednich i tylnych w nocy lub też podczas deszczu. Ptfu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
__________________
§23
yasiu.brzeg jest offline   Odpowiedź z Cytatem