View Single Post
Stary 18-10-2018, 10:20   #18
drdres
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Poradnik - płyny eksploatacyjne, filtry - Ile? jakie? 2.0 TDCI (DW)

Witam,czy wszystko dostałeś w sklepie forda ww.?
Jakie to są koszta w sumie za materiał?
Pozdrawiam


Cytat:
Napisał poised Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zakupie swojego "maksa" chciałem zrobić mu wymianę i transfuzję niezbędnych płynów oraz filtrów, ale dostęp do informacji w instrukcji jest mniej niż skromny. Na forum jest to porozrzucane po różnych wątkach.
Postanowiłem zebrać wszystkie informacji i je uporządkować, dla siebie jak również dla Was forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozpiska jest na przykładzie mojego samochodu tzn. S-max 2006 2.0L QXWA, Duratorq-TDCi (143PS) - DW, przekładnia MMT6
Spis powstał również dzięki pomocy ekipy ze sklepu http://ford.sklep.pl/



- olej silnikowy 5w30 WSS-M2C913-B(C)(D) (5,6 litra do pełnej wymiany):

wymiana co 20000 km lub raz w roku ( myślę że co 10.000km będzie rozsądniej)

- olej przekładniowy WSS-M2C200-D2 (ok. 1,8 litra do pełnej wymiany):

wymiana, najlepiej przy wymianie sprzęgła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- płyn do wspomagania WSS-M2C204-A2 (1 litr powinien wystarczyć do pełnej wymiany):

wymiana, co 50000 km

- płyn hamulcowy WSS-M6C57-A2 (DOT-4)(1 litr do pełnej wymiany + 1l na sprzęgło):

wymiana raz na 2 lata

- płyn chłodniczy WSS-M97B44-D/E (koncentrat należy rozrobić z wodą destylowaną w stosunku 1:1 - 8,1 litra do pełnej wymiany):

wymiana raz na 10 lat (u mnie co 3 lata, wraz z termostatem)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- filtr kabinowy - CUK 2559

wymiana co sezon (wiosna/jesień)

- filtr oleju - HU 711/51 x

wymiana z olejem

- filtr oleju turbosprężarki - 3M5Q-9P424-AA

wymiana - hmm...jakieś propozycje?

- filtr paliwa - PU 1018 x

wymiana co 20.000 km (co drugi olej)

- filtr powietrza - C 30 161

wymiana co 20.000 (z filtrem paliwa)

Jeżeli macie jakieś uwagi, chętnie poczytam, zmienię błędne informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drdres jest offline   Odpowiedź z Cytatem