View Single Post
Stary 21-03-2019, 15:02   #315
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Rejestrator VIOFO A119S opinie, uwagi

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@schraczek owszem naszpikowane elektroniką nowoczesna auta pobierają sporo prądu jednak nie wydaje mi się aby czymś "normalnym" była nie możliwość odpalenia auta na lotniskowym parkingu po powrocie z wakacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do Focusa kolegi @cezarg1410 to raczej skłaniał bym się ku teorii że akumulator w tym aucie ma już swoje lata świetności za sobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może tak, może nie.
Kurcze poprzednie auto (golf mk4 1.9 tdi) sprzedałem z 6 letnią Centrą Futurą i ten akumulator do końca nie wykazywał w sumie żadnych oznak słabości.

A tutaj mam 3 letniego (mam fakturkę - aku kupione przez poprzedniego właściciela) Boscha S5. I już zdycha?
Fakt pamiętam jak na jesieni zmieniałem filtr paliwa i zaniepokoiło mnie to, ze po wymianie jak go delikatnie zapowietrzyłem dosłownie po 15-20 sekundach kręcenia na ciepłym silniku rozrusznik zaczął stawać. Zimę przejeździł, ale prawie każdą noc spędził w garażu podziemnym - może maks tydzień stał na zewnątrz.
Auto używane w trybie: tydzień stoi, w weekend albo jeździ trochę, albo roi 600km w trasie.
Opcje są 2: albo aku zdycha (nie chce mi się wierzyć), albo ten trup słabo ładuje i aku jest niedoładowane: altek niby też regenerowany jakieś 4 lata temu.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem