Temat: [S-MAX 2006-2015] Dołożenie wentylacji foteli
View Single Post
Stary 08-03-2021, 09:41   #30
Raf90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Kraków
Model: S-Max Mk2
Silnik: 2.0 TDCI 210 KM BiTurbo PS
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dołożenie wentylacji foteli

Dzień dobry
Ja także trochę odświeżę temat.
Zmieniałem w weekend gąbkę siedziska fotela kierowcy w moim Maksiu (poprzedni właściciel rozwalił ją z lewej strony - aż widać było już metalowy stelaż). Kupiłem gąbkę od Mondeo po lifcie, co ciekawe przystosowaną także do wentylacji (wraz z matą "3D"). Przełożyłem matę grzewczą z mojego fotela i zamontowałem wszystko. Działa.
Skoro mam już siedzisko przystosowane do wentylacji to zacząłem się zastanawiać, czy nie pójść dalej tj. zamontować wentylację foteli. Na alledrogo jest możliwość dokupienia tego rodzaju gąbek do siedziska, jak i oparcia (i to wraz z oryginalnie zamontowanymi wentylatorami). Co więcej, można kupić też wentylatory pod siedzisko, ale od Mondeo Mk3 po lifcie, wraz z pełną instalacją oraz z przekaźnikiem (zdjęcie) + oczywiście włącznik obsługujący zarówno grzanie, jak i wentylacje.
Zanim jednak zacznę gromadzić sprzęt, mam prośbę o pomoc w zakresie podłączenia elektrycznego (jestem w tym kompletnym laikiem):
1. Czy wentylacja z Mondeo mk3 po lifcie będzie pasować (wygląda identycznie jak ta z Mondeo mk4)?
2. Mam wersję Titanium, de facto full wypas, jedynie czego brak to skórzanych foteli i wentylacji, za to obydwa fotele mają pełną regulacje - czy jest duża szansa, że instalacja do wentylacji jest pociągnięta od włącznika do foteli?
3. Jak podłączyć wentylację pod fotelem - na zdjęciu są cztery wtyczki. Górna zielona i niebieska zapewne idzie do głównej wtyczki pod fotelem (analogicznie jak identyczne wtyczki od ogrzewania), dolna zielona to podłączenie wentylatorów z oparcia. A co z białą wtyczką (do ogrzewania tez taka była, ale mniejsza)?
4. Czy ktoś ma może schemat/zdjęcie głównej wtyczki pod fotelem - tak abym wiedział gdzie podłączyć wtyczkę zieloną i niebieską (na zdjęciu na górze)?
5. Czy systemy ogrzewania i wentylacji foteli mają w fotelu osobne instalacje czy tez jakoś są ze sobą połączone? Czy dotychczasowa instalacja będzie wymagać dodatkowych przeróbek?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Rafał
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (83.7 KB, 52 wyświetleń)
Raf90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem