Temat: [Transit 2000-2006] Kto posiada wersję Euroline ?
View Single Post
Stary 09-02-2016, 20:34   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Kto posiada wersję Euroline ?

Cytat:
Napisał kiwekb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, w końcu stycznia kupiłem Euroline'a 2003 125KM. Zakup w kraju numery niemieckie. Też próbuję doprowadzić do świetności: wyciek oleju, klima nie działa, webasto jest ale bez sterownika na tablicy rozdzielczej - trudno o instrukcję obsługi tego typu ogrzewania. Dodatkowy akumulator w podstawie fotela pasażera całkowicie rozładowany. Zwłaszcza Webasto mnie nurtuje, jak je uruchomić. Może ktoś ma doświadczenie jak działa ten typ ogrzewania bez sterownika.
Pokrętłą w podsufitce obsługują tylko tylną nagrzewnicę, nie mają nic wspólnego z webasto.
Źle działa u ciebie tylna nagrzewnica, bo niezależnie czy webasto wodne akurat działa czy nie - jeżeli nagrzewnica ustawiona jest na grzanie, to nawiew ciepłego powietrza powinien wychodzić z dolnych bocznych otworów po lewej stronie kabiny - nad podłogą. Z otworów w podsufitce wychodzi tylko całkowicie zimne powietrze.
Sprawdź czy działa regulacja temperatury i czy daje się wyłączyć całkowicie ciepło z tyłu, pozostawiając zimny nawiew.
Webasto wodne wpinane jest w przewody nagrzewnic - może to cię zmyliło, że grzeje tylną nagrzewnicę...
Tylna klima ma zalety, ale ma i wady. Sposób prowadzenia jej przewodów na tył wymyślił niewątpliwie techniczny... kretyn. Dopóki w końcu nie zabezpieczyłem gołych aluminiowych przewodów warstwą samowulkanizującej gumy - co roku musiałem na wiosnę robić klimę, łatać przewody i napełniać czynnikiem. Masakra.
Zresztą sposób zasilania tylnej nagrzewnicy ciepłem z silnika też woła o pomstę do nieba. Przewody grzewcze skutecznie ogrzewają okolicę, i to w sytuacji permanentnych kłopotów z dogrzaniem silnika zimą. Płyn krąży w gołych przewodach przez całą długość auta cały czas - bez względu czy ogrzewanie z tyłu jest włączone czy nie, bo zawór tylnej nagrzewnicy jest zlokalizowany przy niej z tyłu, zamiast w komorze silnika.

Z tym webasto to bym się udał do specjalistów - niech powiedzą czego brakuje i czy da się uruchomić za sensowne pieniądze... Generalnie w Euroline sterowanie jest na desce razem z programowanym zegarem. W niektórych Fordach (np w Mondeo) montowne są niezależne wodne webasta, włączające się automatycznie i dogrzewające silnik po zimnym rozruchu zimą - to z tytułu znanych problemów z dogrzaniem silników Duratorq. Ale wątpię, abyś miał właśnie coś takiego...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem