View Single Post
Stary 02-01-2019, 19:28   #86
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] przerobka reflektorow-malowanie-na blackline

W końcu po tygodniu zakończyłem prace nad lampami.
Poniżej małe info może komuś posłuż.

Najpierw demontaż i zabezpieczenie otworu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Rozklejanie standardowo opalarką, niestety lampy nie mieściły się do piekarnika, a po za tym obawiałem się uszkodzenia soczewek lub innej części z lamp.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Na początek oczywiście mycie. W życiu bym nie pomyślałe, że klosze będą tak brudne od środka. Na dole klosz umyty.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Następnie wszystko przeleciałem papierem 800, bez żadnych płynów do mycia silników.
15min roboty.
Miejsce kierunkowskazu nie ruszane, chciałem aby pod kloszem było srebrne, bowiem moim zdaniem wygląda to stanowczo lepiej niż na pół czarno.


Malowane farbą do wysokich temperatur Boll. Sklejone na klej do szyb Boll.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Czarne na czarnym wozie wyglądają zdecydowanie lepiej. Warte czasu poświęconego na moda.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Dodam jeszcze, że soczewki jak i odbłyśniki umyte. Wszystko myłem miękkim pędzelkiem i neutralnym szamponem do samochodów. Nie wiem czemu się tak niektórzy boją tego ruszać, jak tylko nie używamy acetonu już innych tego typu środków to nie ma prawa się coś zepsuć.
Klosze szlifowałem od papieru wodnego 800 do 2500.
Polerowanie za pomocą szlifierki z regulacją obrotów zaczynając od najniższego stopnia .
Użyłem pasty K2 Lamp Doktor. Polerowałem środek jak i na zewnątrz. Z obu stron po 4 razy.
Zabezpieczone K2 Quantum.
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem