Temat: [Focus 2014-2018] drzwi, skrzypienie, piszczenie
View Single Post
Stary 18-11-2018, 21:03   #14
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: drzwi, skrzypienie, piszczenie

Cytat:
Napisał mjopek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Niestety nadal walczę z drzwiami od strony kierowcy które wydają dziwny dźwięk przy otwieraniu. Byłem parę razy na serwisie i nie poradzili sobie z tym. Dostałem wiadomość od samego kierownika ASO który taki pisze:

"Przyczyną skrzypnięcia przy skrajnym otwarciu drzwi kierowcy nie są zawiasy ani ogranicznik drzwi tak jak wcześniej podejrzewano.
Z działań które przeprowadziliśmy przy ostatniej wizycie wynika, iż dźwięki wydobywają się z połączenia pomiędzy zewnętrznym poszyciem słupka A na wysokości zawiasów a wewnętrznym poszyciem słupka A. Dodatkowo w tej strefie znajduje się masa uszczelniająca która tężeje podczas fabrycznego składania nadwozia pojazdu i może ona wydawać dźwięki przy napinaniu drzwi przy skrajnym otwarciu. Pomimo prób przesmarowania elementów przy zdemontowanym ograniczniku i sekwencyjnie odkręcanych śrubach zawiasów, nasze działania nie przyniosły oczekiwanych przez Pana rezultatów.

Nie wiem co o tym sądzicie ?
Miałem podobny przypadek, z tym, że u mnie skrzypienie w drzwiach kierowcy nie pojawiło się tak po prostu, samo z siebie, ale nastąpiło przy wysiadaniu z pojazdu w wyniku gwałtownego otwarcia drzwi przez podmuch silnego wiatru. Doszło do przeciągnięcia zawiasów i naprężenia słupka, a ściślej - jego wewnętrznych elementów, które są nitowane ze sobą. Wnioskuję więc, że ASO ma rację w tym, co pisze na ten temat, ale nie zgodziłbym się na taki sposób naprawy i "rozprucie" drzwi. Szkoda auta. W moim przypadku pomogło użycie smaru silikonowego w spreju. Wyciągnąłem czarną plastikową zaślepkę na środku słupka, do której wchodzi bolec od Edge Door Protector (poniżej widoczne jest wewnętrzne nitowanie poszycia słupka i to stamtąd skrzypiało) i do wnętrza napsikałem w.w smaru przez słomkę. Pomogło.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem