View Single Post
Stary 29-01-2019, 13:37   #11
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: FordPass - Multimedia i audio oraz opinie

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak masz live traffic bez modemu? Przecież to działa przez internet?

Swoją drogą ciekawe jak to jest rozwiązane, że LT i sterowanie autem przez neta działa 2 lata, a już dane nie. Podwójny modem?
Wszystkie funkcje jakie w ogóle działają w aucie jeśli chodzi o zewnętrzne informacje są dostępne tylko wtedy jak podłączysz się podczas jazdy telefonem poprzez kabel USB lub system multimedialny, który ma możliwość podłączania się do sieci WiFi więc go podłączysz do włączonego w telefonie Hotspotu. Auto ma dostęp do sieci ale poprzez telefon. Dla mnie to jest totalna paranoja dlatego że jeżeli auto taką możliwość systemową ma to powinni tak skonfigurować system że wszystko działało tak samo ale ... w jednym przypadku mamy w aucie np ukryty modem z punktem WiFi jaki można kupić wszędzie + karta GSM lub też wbudowany na stałe tak jak zrobili to teraz po liftingu. Ja mam w swoim aucie na stałe podłączony punkt dostępowy WiFi ale on tylko jest potrzebny do Live Traffic, do niczego więcej chyba. Bo punkty POI ( restauracje, hotele, stacje benzynowe ) w nawigacji są raczej wgrane na stałe ale tego jeszcze dokładnie nie sprawdziłem. FordPass też tylko przekaże aktualne informacje o poziomie paliwa oraz przejechanych kilometrach jeżeli telefon będzie podłączony kablem. Poprzez BT to nie działa a to kolejna porażka...

Ostatnio edytowane przez Terminator007 ; 29-01-2019 o 13:40
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem