View Single Post
Stary 19-08-2019, 19:00   #1
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Głośna praca silnika . Klepanie, stukanie dzwonienie ..........

Witam . Zrobiłem swoja kugą 11tyś km. Od pewnego czasu zauważyłem ,ze praca na biegu jałowym (w moim przypadku "P") jest bardzo głośna . Coś klepie jakby zawór czy coś podobnego . Od strony filtra powietrza wyraźnie słyszalne nienaturalne cykanie metaliczne zamieniające się w klepanie . W czasie jazdy w ruchu miejskim ze stałą prędkością z silnika dobiegają dźwięki podobne do spalania stukowego w benzyniaku . Coś takiego jakby nad tłokiem kulki skakały . Jest też coś takiego ,ze jak jadę spokojnie i obroty są w zakresie 1300-1500 i chce przyspieszyć to to "dzwonienie " się wzmaga . Po jakimś czasie to ustaje , ale wraca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od początku tego nie było . Auto kupione nowe . Olej wymieniłem po 2 tyś km + nowy filtr. Myślałem ,ze może jak to się mówi silnik się "ułoży" bo w instrukcji jest napisane " wyraźnie słyszalne klepanie i zmienna praca możliwa do 3000 km" Do pierwszego przeglądu mam jeszcze 4000 km i nie wiem czy czekać jeszcze czy już robić najazd na serwis ? Ktoś coś może miał podobnego ? Jakieś pomysły co to może być ? Szrot ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem