View Single Post
Stary 11-08-2021, 14:52   #17
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Premium Sound system mam i ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tym, że ja dołożyłem brakujące przewody zamiast zmieniać całe wiązki. Roboty było sporo ale działa. Oraz zamiast suba z mk4 w koło zapasowe dałem suba z mk5 w prawy bok bagażnika aby zostało mi miejsce na koło.

Jest głośniej i lepiej, szczególnie więcej basu ale dalej czegoś mi brakuje w tym fabrycznej navi NX w mk4, dzwięk trochę nienaturalny jakby coś było przekombinowane w procesowaniu, czegoś za dużo a środka brakuje (próbowałem dzwięku z dwóch nawigacji już u mnie). Z radia Sony był jak dla mnie dużo lepszy a audio jakie miałem w mk3 kiedyś przy tym to była poezja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dla ciekawskich fabryczny wzmacniacz Premium Sound System od mondeo mk4/smax/galaxy (to samo) jest na układach TDA7575 i TDA7563 (w sumie 3 szt.), jest na płytce miejsce na czwarty układ ale puste. Na przód jest biamp osobno na tweetery i woofery, tylne razem, subwoofer dwa kanały (dwie cewki). Przy 4 omach można oczekiwać ok. 20-25W na głośnik przy 2 omach 30-35W (ja mam z przodu głośniki 2ohm). Wedle specyfikacji układów można stosować głośniki 2ohm czy subwoofer 2x2ohm. U mnie obudowa robi się bardzo gorąca przy graniu na full ale nie parzy, można by pomyśleć nad jakimś wentylatorkiem jakby ktoś chciał wszystko dać 2ohm. Szkoda, że wzmacniacz jest bez przetwornicy czyli układy wysterowane maksymalnie z 14v podczas ładowania aku. W teorii są one do 18v i wtedy mielibyśmy do dyspozycji zdecydowanie więcej mocy, tylko trzeba by dać dobra przetwornicę 12-18v.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 11-08-2021 o 14:54
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem