Temat: [Transit 2006-2014] głośna praca silnika, stukot
View Single Post
Stary 24-08-2020, 19:04   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: głośna praca silnika, stukot

No, faktycznie, na wszystkich odłączanych wtryskiwaczach pracuje podobnie. Podobnie pracuje gdy wszystkie są podłączone - bo po odłączeniu wtryskiwacza stara się wyrównać wolne obroty do prawidłowych (zadanych). To nie wtryski moim zdaniem. Coś jest uwalone w silniku chyba...
Czy twoim zdaniem hałas idzie raczej od góry silnika (wałki rozrządu, klawiatura) czy od dołu (miska olejowa)?
EGR w tej sytuacji to wtórna sprawa, trzeba zająć się tym hałasem...

Ja ci tylko powiem, że w moim starszym Mk6 stukał (ale delikatniej) silnik, sprawdzałem wszystko, nawet uruchamiałem go z odkrytą klawiaturą i stetoskopem sprawdzałem dźwigienki. I nic nie wykryłem. Umówiłem się w warsztacie po kilku wizytach, że przyjadę, jak coś się zdecydowanie pogorszy. No i pogorszyło się, tyle, że podczas jazdy na A1 z prędkością 140 km/h i zdecydowanie za szybko - tak szybko, że nawet nie było czasu na pomyślenie co robić - silnik eksplodował, a korbowód poleciał w... kosmos.
Piszę ci o tym, abyś nie zlekceważył tego stukotu. Ja nie mam pojęcia co to jest. U mnie panewka obróciła się na korbowodzie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem