Temat: [Mondeo 2014- ] Skrzynia manual vs automat A8
View Single Post
Stary 01-12-2020, 17:32   #21
kosmik.ajdzi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Vignale MK5FL
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 A8
Rocznik: 2020
Postów: 46
Domyślnie Odp: Skrzynia manual vs automat A8

Mam od dwóch miesięcy Mondeo Vignale A8 190KM i skrzynia w porównaniu z np ZF 8 biegowym rzeczywiście nie jest jakimś majstersztykiem, ale z drugiej strony też bez przesady - na bank będą aktualizacje oprogramowania. Przełożenia zmienia szybko, gorzej z płynnością - lubi sobie szarpnąć zwłaszcza w mieście przy spokojnym ruszaniu (rusza z jedynki i potem nie wie - dwójka czy trójka - co robić, co robić), ale jak depniesz ze świateł to nie ma tego problemu.

Jeśli chodzi o niskie obroty to fakt, lubi trzymać np. 1200 ale u mnie w Trójmieście, gdzie jest dużo podjazdów, wystarczy minimalnie mocniej wcisnąć gaz i czuje górkę i redukuje o jedno przełożenie i mamy od razu 500 obrotów więcej. Ta reakcja na gaz moim zdaniem jest bardziej kwestią wyuczenia skrzyni - ona się podobno uczy nawyków kierowcy. Problemów z wyprzedzaniem nie zauważyłem, gaz podłogę - sekunda zwłoki - i odjazd (na zwykłym D, wg mnie każda skrzynia ma taki lag), a w moim aucie nie ma już manetek (cięcia kosztów).

Wibracje na postoju to też fakt - skrzynia ma kiepskie zawieszenie i na postoju przenosi na biegu delikatne wibracje, po przełączeniu na N silnik jakby odczepiał się od karoserii, wibracje znikają. Nie są to może drgania jak w motopompie, ale w aucie za tyle pieniędzy mogłoby ich nie być. Żadnej różnicy w głośności auta nie zauważam po załączeniu biegu.

Tak czy siak, na manual bym nie zamienił. Są lepsze skrzynie, ale są też gorsze. Ta jest zwyczajnie średnia, ale może będzie bardziej trwała od dwusprzęgłowej.

Ostatnio edytowane przez kosmik.ajdzi ; 01-12-2020 o 18:34
kosmik.ajdzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem