Temat: [Mondeo 2007-2014] Piwershift a chip tuning
View Single Post
Stary 05-12-2019, 11:59   #10
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: Piwershift a chip tuning

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem jakie problemy macie z PS, wydaje mi się że te skrzynie bardzo dobrze pracują z tymi silnikami
@heko absolutnie nie mam zadnego problemu, ale jestem ciekawy finalnego efektu bo skrzynia wielokrotnie zdaje się wiedzieć lepiej od silnika czego mi trzeba...

Skrzynia PS w trybie D trzyma dosyć niskie obroty, przy próbie przyspieszania praktycznie zawsze redukuje bieg żeby samochód mógł się jakoś zebrać.
Przy mocnym przyspieszaniu trzyma obroty praktycznie zawsze do 4k.

Miałem już 2.0 TDCi w manualu po chipie i auto miało rewelacyjną wręcz elastyczność, ale to ja decydowałem na którym biegu jadę, a jeździło świetnie.
Z PSem jeżdże od roku i mam bardzo mieszane uczucia.

No i teraz moje pytanie - czy odczujemy jakąkolwiek poprawę elastyczności czy skrzynia nadal przy najmniejszej próbie przyspieszania (nawet nie wariackiego) zamiast momentem będzie kierować się zawsze w kierunku wysokich obrotów?
Czy przyspieszenie 100-140km/h będzie nadal realizować na 4 biegu do końca czy wrzuci ten 5 bieg na około 120km/h bo będzie tam więcej mocy po chipie? Czy jadąc 60km/h na 5 biegu w D kiedy kopnę go do przodu od razu zredukuje do 3 i będzie mielić czy połapie się, że na 4 jest więcej mocy i po chipie to ma sens?

Ja ze swoim S-Maxem mam dwa problemy:
- za wolno przyspiesza (brak mocy)
- zbyt duzo redukuje (brak mocy do masy)

Nie chodzi mi też o jakąś głupią jazdę - boję się tym autem wyprzedzać bo praktycznie ta buda nie przyspiesza powyżej 70km/h.

Czy skrzynia połapie się, że ma więcej mocy do dyspozycji i będzie nią efektywnie zarządzać czy jednak będzie zachowywać się jakby tej mocy nadal było tyle ile oryginalnie...

Ostatnio edytowane przez kobrys ; 05-12-2019 o 12:28
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem