Temat: [Focus 2008-2011] Skoki ciśnienia paliwa 2.0 tdci
View Single Post
Stary 24-11-2020, 22:55   #5
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Skoki ciśnienia paliwa 2.0 tdci

W moim MK2 było dokładnie to samo. W sensie falowania na szynie. Tylko w dużo mniejszym stopniu. U mnie obawialo się to delikatnymi nieregularnymi drganiami silnika. Ale auto spalało normalne ilości ropy ( w sumie myślałem że dużo pali ale po przesiadce na MK3 wiem że nie ) no i problemów generalnie nie sprawiało.

Kiedyś trafiłem na piękny artykuł na forum psa gościa który chyba zjadł zeby na układzie cr ale niestety od dawna się tam nie udziela.
Wedle tego artykułu też tańszy zawór jest wykorzystywany w dość specyficznych warunkach pracy układu ( np zdjęcie nogi z gazu przy wysokiej prędkości obrotowej) i generalnie jest rola jest dużo mniejsza niż tego droższego.
Ja u siebie czyscilem vcv ( czyli ten droższy ) sprężarka. Nawet miałem wrażenie że przez jakiś tydzień auto nie drgalo i ciśnienie na szynie nie latalo.. Potem wracalo.
Ogólnie większą rolę spełnia zawór vcv. Również częściej się psuje.

Edit: link do tematu z artykułem ( czytaj wpisy gościa KotBury). A najlepiej zaprowadź samochód do człowieka który wie co robi bo ile Ty go już naprawiasze to głowa mala. http://peugeot.auto.com.pl/forum/vie...asc&highlight=

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 24-11-2020 o 22:57
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem