Temat: [Mondeo 2000-2007] nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.
View Single Post
Stary 07-06-2019, 07:50   #249
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 nie wlacza sie klimatyzacja

Cytat:
Napisał MAYOR72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do czujników jest jakiś sposób na ich kontrole po za układem klimy??
Ja miałem przerwany przewód od czujnika niskiego ciśnienia /ten pod nadkolem/ zrobiłem sam.
Jak ktoś chce sprawdzić miernikiem przepływ prądu, to zasilanie dochodzi najpierw na czujnik niskiego ciśnienia, potem na czujnik wysokiego ciśnienia /pin1/ i do sterownika.
Prosta kontrola działania czujników:/oczywiście jak klima jest nabita a nie działa/
- zewrzeć styki czujnika niskiego ciśnienia /powinno pojawić się napięcie na styku 1 czujnika wysokiego ciśnienia i klima powinna się załączyć/
- zewrzeć styki 1 i 4 czujnika wysokiego ciśnienia
- przy działającej klimie zwarcie pinów 2 i 3 na czujniku wysokiego ciśnienia powinno uruchomić drugi bieg wentylatora chłodnicy

Napięcie powinno być na stykach 1 i 2. Styk 1 to "przyjście napięcia" z czujnika niskiego ciśnienia klimy /ten pod nadkolem/. Podanie napięcia na styk 4 powinno załączyć kompresor i włączyć wentylator na biegu I. Na styku 2 powinno być napięcie - idzie z modułu sterowania. W przypadku wzrostu ciśnienia w instalacji czujnik zwiera pin 2 z 4. /w rzeczywistości podaje masę / Wymusza to włączenie wentylatora chłodnicy na wyższy bieg. Jeżeli po zwarciu we wtyczce pinów4 z 2 powoduje uruchomienie klimy to szukałbym przerwy pomiędzy czujnikiem wysokiego ciśnienia /4pinowy/ a czujnikiem niskiego ciśnienia /2pinowy pod nadkolem/ Sprawdź bezpiecznik F82. Zewrzyj styki na czujniku niskiego ciśnienia. Sprawdź czy na styku nr4 czujnika niskiego ciśnienia dochodzi napięcie 12V.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg schemat.JPG (54.1 KB, 35 wyświetleń)
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem