Temat: Zakup mk4
View Single Post
Stary 19-03-2014, 19:40   #42
Maro87
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Świebodzice
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 5
Wink Odp: Zakup mk4

Witam!

Podkleję się do tematu żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego.

Szukam dla siebie auta. Wiem że będzie to Mondeo Mk4. Z dylematem kwestii kombi vs sedan, czarny vs biały, będę musiał poradzić sobie osobiście. Najbardziej zastanawia mnie kwestia rodzaju stosowanego paliwa: tj benzyna czy diesel? No i tutaj pojawia się szereg moich pytań i wątpliwości o których rozwianie proszę forumowiczówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zacznijmy od początku. Przez ostatnie 4 lata jeździłem VW Passat 1.9tdi natomiast na ta chwilę mam przyjemność jeździć do czasu znalezienia auta, Volvo V50 2.2 benzyna + lpg. Więc jeżeli chodzi o porównanie to jako takie mam.

Na co dzień auto potrzebuje do dojeżdżania do pracy ok. 20km/dzień między miastami. W miesiącu robię max. 1tys. km. A trasy typu autostrada/wyjazd nad morze/zagranicę może 3x do roku. Średni przebieg 15tys/rok.

Szukam auta którym będę jeździł ok. 4 lat. Zależy mi na jak mniejszym wkładzie w naprawy, a przełożeniu na komfort jazdy. Oczywiście ekonomia jej głównym wyznacznikiem. Kwestia wyposażenia auta to rzecz drugoplanowa.

Na marginesie dodam że miewałem problemy z dieslem podczas dużych temperatur ujemnych. Może była to kwestia auta, a nie rodzaju paliwa. Ale to taki mały OT. Po prostu wole nie męczyć się po raz kolejnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to max. 30000zł (w tej cenie musi się zawierać Wszystko, a więc ewentualna rejestracja, zagazowanie etc.)

1. Podsumowując co polecacie w moim przypadku? ON czy PB?
a) Jeżeli diesel to jaki silnik szukać? 1.8 czy 2.0. Czy to prawda nt tego mitu dotyczącego filtra cząstek stałych w 2.0?
b) Jeżeli benzyna to czy warto? Jak z ekonomią? Jakie są koszty zagazowanie itp.
2. Na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas zakupu.
3. Jakie są typowe usterki dla danych silników, jeżeli był gdzieś podobny wątek odnośnie tego pytanie proszę o LINK lub odpowiedź.

Będę wdzięczny za wszelką pomochttp://forum.fordclubpolska.org/images/icons/icon12.gif
Maro87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem