Temat: [S-MAX 2006-2015] 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
View Single Post
Stary 24-02-2017, 19:40   #27
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie w imieniu kolegi.
2.0 tdci pracuje nierowno na zimno, jakby nie palil na jeden cylinder. Do tego dymi co by sygerowalo niedopalanie.
Po rozgrzaniu problem ustaje.
Bledow brak.
EGR zaslepiony plytka ale plytka ma otwor zeby nie wyrzucal bledu.
Swiece nie pracowaly, ale po wymianie wiazki i swiec dzialaja.
Wtryski na zimno maja wartosci korekcji:
pierwszy okolo 1.3,
drugi i trzeci okolo 0.8
Czwarty ponizej 0.8

Po rozgrzaniu pierwszy, drugi i trzeci stabilizuja sie na okolo 1, a czwarty zostaje na okolo 0.7
Zastanawiam sie nad kompletnym zaslepieniem EGRem, ale w sumie objawy sa blizsze wtryskom.
Bede wdzieczny za jakakolwiek pomoc.
no nie wierzę, Ty taki ekolog i masz kolegów zaślepiających EGR? podwójna moralność z Ciebie płynie.................

Twój dzisiejszy post ,,mkaminski100":
,, Jak nie miałem kasy na auto i jego serwis to jezdzilem rowerem, wiec nikogo to nie powinno obrażać.
Ekologia a moje zdrowie to dla mnie osobne kwestie. Można dyskutować czy auto elektryczne jest "ekologiczne" (wg np Norwegow nie) czy moze baterie są szkodliwe dla środowiska, ale nie można zaprzeczyć, ze ludzie żyjący w mieście są mniej narażeni na choroby jezeli pod oknami nie mają spalin z tysięcy aut. Można dyskutować czy efekt cieplarniany jest powodowany tylko nasza działalnością z CO2, ale nikt nie zaprzeczy, ze tlenek węgla emitowany z wielu aut szkodzi nam"


Jesteś zwykłym dwulicowcem i tyle, wpierw wkręcasz ludzi do dyskusji nt usuwania DPF czy EGR a potem ich oczerniasz i krytykujesz, a może już zaczałeś........? drodzy forumowicze nie chwalcie się już korektą ,,Ekologii" w swoich bolidach, bo konfidenci czuwają,

Ostatnio edytowane przez CARISMA ; 24-02-2017 o 19:49 Powód: wylewność-prawdomówność
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem