Temat: [Mondeo 2007-2014] Zatkany DPF 2.0TDCI
View Single Post
Stary 01-01-2023, 12:37   #102
adimen101
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-12-2022
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Błąd DPF P246B, P2463, P2463-C

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślę, że procedura nie ruszy albo ruszy bez zwiększania obrotów silnika i będzie sobie pyrkał przez 20min, wyświetli komunikat że wszystko ok a po ujechaniu kawałka znowu czek endzin i nagromadzenie sadzy. Blad "Warunki pracy pojazdu nieprawidłowe dla regeneracji filtra cząstek stałych" sugeruje, że jest coś co nie daje sie wypalić temu dpfu, albo temperatury, albo ciśnienie róznicowe albo milion innych problemów, o którym się nie śniło fizjonomom - nieszczelność rur od turbo, nieszczelność silnik-kolektor-turbina-wydech, zaciety egr, zacieta geometria w turbinie i inne. Drogi są dwie: trudniejsza - mozolna weryfikacja i usuwanie usterek - może być czaso i kosztochłonne no i nie jeździmy bo dpf się zakamieni i auto stanie + koszty za płukanie, droga łatwiejsza - wykuć wkład, wyprogramować od razu z egrem i w drogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. godzina roboty i koszt ja wiem, z pińcet?
Witam,
Odpaliłem sobie procedurę serwisową wypalanie DPF. Auto chodziło gdzies 40min na wyższych obrotach, po tym wyskoczylo ze procedura nie zakonczona sukcesem bo nagromadzenie sadzy jest ponad w gornej granicy.
Zobaczyłem Parametry DPF i ukazalo sie DPF Load 23% A DPF Scout 28 ...
Po tym wszytkich błędy udało się skasować zrobiłęm reset DPF reset modułu PCM i czujnika różnicy ciśnień po tym ukazało sie DPF load 0% a Scout 28% wymieniłem Olej i jak narazie jezdzi 100 km za mną zobaczymy czy znow wyskoczy błąd przy wypalaniu..
adimen101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem