Temat: [Fiesta 2008-2012] Aktywacja komputera pokładowego
View Single Post
Stary 03-10-2018, 19:49   #272
anonim001
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-05-2017
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta MK7
Silnik: 1.25 60KM
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: AKtywacja komputera pokładowego

Witam wszystkich! Dzięki lekturze wątku + filmowi na YT aktywowałem u siebie dzisiaj automatyczne ryglowanie drzwi, tryb "skandynawski" (niestety nie do końca - światła mijania się nie zapalały, tylko pozycyjne - już ktoś o tym pisał że nie działa to jak powinno, więc po prostu to wyłączyłem) oraz komputer. No i właśnie z komputerem mam trochę problem, bo zgodnie z oczekiwaniami pokazało się -- na górnej linii (tam, gdzie nie było wcześniej nic), dodatkowo ForScan melduje przerwę w obwodzie czujnika temperatury (pewnie brakuje, za grillem go nie widać, ale auto jest po lekkim dzwonie - btw gdzie mogę szukać tej wtyczki? Panowie blacharze gdzieś ją chyba przenieśli... skąd ona wychodzi?) ALE próba przełączania trybów komputera nic nie daje. Po prostu zero reakcji, jak przed aktywacją górna linia była pusta, środkowa pokazywała dzienny przebieg a dolna przebieg całkowity tak teraz tylko te dwa minusy doszły. Trzeba zrobić coś jeszcze? Znalazłem gdzieś info że ktoś też tak miał i dopiero po dołożeniu manetki z przyciskiem "trip" ruszyło - to możliwe, że jest jeszcze jedna wersja zegarów, która obsługuje komputer ale nie obsługuje zmiany trybów bez odpowiedniej manetki?
anonim001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem