View Single Post
Stary 05-09-2017, 20:41   #1
miach822
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-09-2017
Skąd: Łódź
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 5
Exclamation 1.8 tddi - gaśnie i nie odpala na gorącym silniku

Witam, potrzebuję pomocy w naprawie focusa 1.8 tddi

Auto na zimnym silniku odpala bez żadnych problemów pracuje równo i bez żadnych problemów. Problem zaczyna się w momencie gdy silnik złapie trochę temperatury wtedy jeśli mocniej depnie się gaz ( na luzie jak i na biegu podczas jazdy ) to po około 3,5 tys silnik gaśnie licznik zostaje na parametrach w czasie zgaśnięcia silnika oraz miga kontrolka świec żarowych. Jednak bez problemu odpala na nowo i jeździ jeśli nie przekroczy się tych 3.5 tys inaczej sytuacja się powtarza, gdy silnik mocno się dogrzeje to już nie odpala aż do momentu gdy trochę ostygnie wtedy odpala bez problemu jednak zaraz gaśnie jak tylko złapie trochę temperatury. Odpalam chodzi 5 sek i gaśnie odpalam chodzi z 2 sekundy i gaśnie i potem już nie odpala. Silnik gdy ostygnie to można jeździć i tak sytuacja zatacza koło, dodam tez ze na zimnym silniku można spokojnie kręcić go do końca ( robiłem to w celu zobaczenia czy problem występuje ) . Ostatnio zabrałem się za generalny remont blachy w nim i stał w garażu przez 3 tygodnie, w zasadzie codziennie odpalany bo wyjeżdżałem nim z garażu, nie wiem czy ma to jakiś związek. Pierwsze podejrzenie padło na filtr paliwa jednak bardzo wątpię by miał takie powiązanie z temperatura silnika, może to czujnik położenia wału korbowego ? objawy bardzo podobne, ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie go znajdę w 1.8 tddi ? ostatni typ to chyba sterownik pompy tylko czy tutaj aż takie powiązanie z temperaturą by występowało ?

Proszę o wskazówki, dodam że auto na samodiagnostyce nie pokazuje żadnych błędów oprócz błędu związanego z niedziałającym pływakiem paliwa ( od dawna i nie powodowało to takich problemów )

Pozdrawiam
miach822 jest offline   Odpowiedź z Cytatem