Temat: [Mondeo 2007-2014] Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
View Single Post
Stary 02-04-2010, 19:39   #16
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nigdy tego nie robiłem ale na chłopski rozum nie sądzę aby mogło to mieć jakikolwiek wpływ na bicie przy hamowaniu...
Dobrze mówisz bo nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja swoją przygodę z tarczami zacząłem przy przebiegu około 20 tys. km. gdzie lewa przednia tarcza zaczęła bić dosyć mocno, po diagnozie wymiana na nowe tarcze motorcrafta i klocki tej samej firmy. Niestety to był błąd , po około 3 tyś km znowu problem przy hamowaniu z dużej prędkości czyli trzepanie kierownicy jak i bardzo efektowny huk w kabinie jak w odrzutowcu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. > żeby nie robic dużych kosztów wymieniłem tylko klocki na ebc green . Po tym zabiegu nastał spokój...na jakiś czas oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. O ile pozbyłem się huczenia to niestety po kilku tyś km znowu tarcze zaczęły lekko bić. Lekka załamka no bo bez przesady, wizyta w ASO (keisim wiesz ktorym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) na pomiar bicia tarcz i piast , wynik mieszczący się w normie choć Panowie z serwisu stwierdzili ze mechanik się nie przyłożył do wymiany bo miejsce osadzenia nie było wyczyszczone dobrze, ale po skasowaniu 200 zł za pomiar i wyczyszczeniu syfu , tarcze mieszczą się w normie ( 0,2 czy jakoś tak) no niestety nic to nie pomogło ,moim zdaniem kijowe klocki motorcrafta przegrzały tarcze i taki jest właśnie objaw. Tym razem jako że klocki ebc miały jakies 3 tyś. km. nie zwlekając zamówiłem tarcze ebc i od jakis 4 tys km jest spokój z biciem , przy hamowaniu z dużej prędkości troche je słychać ,ale nie przeszkadza to ,najgorsze było bicie na kierownicy którego obecnie nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podsumowując przebieg 41 tyś km i mam trzecie tarcze i trzeci komplet klocków z przodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na koniec dodam że do reklamacji tarcz i klocków potrzebny jest rachunek z montażu przez warsztat oraz demontażu wraz z jego opinią na temat usterki. Mnie robił to zaprzyjaźniony mechanik więc z reklamacji nic nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem