Temat: [Galaxy 2000-2006] Gaśnie, potem z trudem odpala
View Single Post
Stary 11-03-2018, 07:02   #1
Guuguu
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 11-03-2018
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Gaśnie, potem z trudem odpala

Przede wszystkim witam serdecznie wszystkich, przeglądam forum już dłuższy czas, jednak niestety i mnie przyszło założyć temat. Podobnych problemów opisanych było, jednakże mój delikatnie różni się od typowego.



Problem polega na tym, że auto samo gaśnie po delikatnym falowaniu obrotami i ledwo, po długim męczeniu odpala. Tak jakby zeszło całe paliwo z układu i miał problem je zassać od razu. Dzieje się to tylko na jałowym biegu, w najmniej oczekiwanym momencie a to światła a to zakręt. Natomiast podczas testów zauważyłem, że łatwo wywołać ten objaw w następujący sposób, zaciągam ręczny i na 2 biegu puszczam delikatnie sprzęgło żeby lekko go zmulić na niższe obroty wtedy po wciśnięciu sprzęgła po chwili zafalują obroty i gaśnie, i znowu problem z odpaleniem. Gdy wyłączam go samemu odpala na dotyk. Po nocy zimnej również nie ma problemu. Jestem jeszcze przed diagnostyką komputerową gdyż wierzę, że rozwiązanie panie na forum 😊 Od czego przede wszystkim zacząć szukanie? Dodam że żadne inne objawy nie występują, wzrokowo i słuchowo wszystko działa poprawnie. Nigdy nie miał najmniejszych problemów z rozruchem. Zimy czy gorący zawsze na dotyk. Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam.

Galaxy 05' 1.9 TDI 115km przejechane 250 tyś.
Guuguu jest offline   Odpowiedź z Cytatem