View Single Post
Stary 05-07-2018, 07:59   #4
morelas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2006
Skąd: Kraków
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 TDCi 136 KM
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Szkoda parkingowa, koszty naprawy, wycena

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te wyceny to zawsze są absurdalnie niskie. A skoro nie chcesz tego naprawiać, to znaczy, że pieniądze chcesz wyłudzić.

To po prawej to chyba stare, bo już zardzewiało?
Zastanów się zanim napiszesz głupoty:

"Zgodnie z treścią art. 363 Kodeksu cywilnego nie ma obowiązku naprawy powstałej szkody. Przepis ten stanowi bowiem, iż :
Naprawienie szkody powinno nastąpić, według wyboru poszkodowanego, bądź przez przywrócenie stanu poprzedniego, bądź przez zapłatę odpowiedniej sumy pieniężnej."

Nie chcę wyłudzać żadnych pieniędzy tylko chce dostać odszkodowanie za szkodę zgodnie z obowiązującymi stawkami. Jeśli naprawiałbym tę szkodę w ASO bezgotówkowo to faktura dla ubezpieczyciela wyniosła by pewnie minimum 2000zł, idąc Twoim tokiem rozumowania ubezpieczyciel proponując mi kwotę 870zł okrada mnie z 1100zł... To moja decyzja że tego nie naprawiam, i konsekwencją tego będzie niższa wartość auta przy sprzedaży dlatego nie chcę być okradany przez korporacje. Kto kogo próbuje oszukać?

I tak, to zardzewiałe jest stare, i rozumiem że jest to uwzględnione jak wzrost wartości auta po naprawie w tej wycenie.

Ostatnio edytowane przez morelas ; 05-07-2018 o 08:10
morelas jest offline   Odpowiedź z Cytatem