View Single Post
Stary 03-12-2018, 15:06   #1
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Czy warto dopłacać do lepszego zestawu klocków i tarcz

Słowem wstępu:
Nauczony doświadczeniem, że nie zawsze droższe znaczy lepsze,
stanąłem przed nie lada dylematem.

Mimo zamówienia tarcz i klocków TRW (przód i tył), nie dostanę przesyłki bo dostawca jest po prostu jaki jest, więc pieniądze wracają powoli na konto.

Wybierając TRW miałem na uwadze, że znam tą markę (miałem już wcześniej tarcze i klocki) i nie sprawiała mi żadnych problemów,
a model minimalnie wyżej miał w opisie, że jest to dobry zestaw jeśli chodzi o niskie pylenie.

Z racji, że obecnie mam PAGID'y które pylą niemiłosiernie, tak "zamarzyło mi się", że jak już wymieniam,
to wrzucę coś, co aż tak bardzo nie pyli.

Z racji, że TRW odpadło, to już miałem zamówić standardowe ATE (klocki i tarcze, przód i tył),
ale jak już zamawiam i widzę opcję "Upgrade'u" to pada pytanie:

Czy dla normalnego użytkownika,
który nie jeździ aż tak ekonomicznie, ale też nie zabiera swojego Focusa w kombi 1.6EcoBoost na Nurburgring, to czy warto dopłacać?

Na szybkiego wyliczyłem sobie takie 4 kombinacje.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Tarcze ceramiczne sobie odpuściłem, bo z tego co się orientuję, jest mi to zupełnie "niepotrzebne" ale czy faktycznie jest jakakolwiek różnica,
dla auta cywilnego (nie ST, nie RS) aby mieć nacisnane tarcze? Przy klockach ceramicznych kusi mnie opis, że bardzo mocno ograniczają pylenie.

Ktoś by podpowiedział, czy jak już idzie czas wymiany, to czy warto się "wykosztować" na wyższe pakiety?

P.S. Na start myślałem nad Brembo (też cały komplet),
ale trochę czuję się zaskoczony czytając kolejne wątki,
że te tanie tarcze lubią jednak się (dosyć szybko) krzywić.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem