Temat: [Mondeo 2000-2007] Wyciek czynnika klimatyzacji
View Single Post
Stary 29-06-2019, 15:22   #1
archi4lo
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-02-2013
Skąd: Wlkp
Model: Fiesta mk6 / Mondeo mk3
Silnik: 1,4 TDCI / 2,0 Pb + LPG
Rocznik: 2002 / 2006
Postów: 139
Domyślnie Wyciek czynnika klimatyzacji

Witam, mam problem z moim Mondeo. 2 miesiące temu uciekł mi czynnik z klimatyzacji ale problem został szybko namierzony bo okazało się, ze zle były zamontowane oringi w miejscu połączenia sprężarki z przewodami klimy. Dzisiaj rano odpalam auto a klima znów nie działa... pojechałem do zakładu, który zajmuje się serwisem klimatyzacji. Facet odzyskał z układu tylko 100g czynnika czyli 600g uciekło (700g wchodzi w cały układ). Następnie podłączył auto do nabicia specjalnym gazem do sprawdzania szczelności klimatyzacji i przystąpił do sprawdzania. Psikal po elementach klimy woda z płynem i nic. Nigdzie nie pojawiały się bąble. Następnie badał po kolei elementy czujnikiem, który wykrywa owy gaz i piszczy w przypadku wykrycia gazu. I nadal nic. Gazu do sprawdzania klimy nabił do układu 12,6 bara , próby lokalizacji wycieku trwały 40 minut i w tym czasie ciśnienie w układzie zmalało do 11,5 bara czyli 1,1 bara spadło. Facet rozłożył ręce i powiedział, ze on nie podejmie się naprawy ponieważ nie może zlokalizować wycieku. Macie może jakieś pomysłu?
Nadmienię, ze chłodnica była wymieniona na nowa w marcu przez poprzedniego właściciela, poza tym na niej tez ewidentnie nie było widać wycieku. Ręce już mi opadają
archi4lo jest offline   Odpowiedź z Cytatem