Temat: [Kuga 2008-2012] Błąd awaria silnika fuel error
View Single Post
Stary 25-03-2020, 21:18   #15
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety ta akurat (potencjalna) naprawa do wtrysków ma się nijak. Raczej zalecał bym fizyczne zweryfikowanie ich stanu (w sensownym warsztacie znającym się na tych silnikach). Na Śląsku takie przypadki wysyłam do www.fordslawek.pl
Dzięki wielkie za pomoc z tym polskim językiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wreszcie widzę, ż,ć,ź i resztę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Również dziękuję za rzeczową odpowiedź w sprawie moich problemów. Też tak myślałem po przeczytaniu tych błędów i doinformowaniu się tutaj na forum, że te błędy nie mają nic wspólnego z układem wtryskowym i są tak naprawdę nie jakoś ważne.
Jutro zakładam nowy akumulator więc ten P003A może zniknie tym bardziej, że później w statusie jest informacja o nim "nieobecny w czasie wydania polecenia",
ten od świecy dopalającej P20CD co mi wyrzucało na liczniku bez żółtego checka info o awarii silnika teraz już się nie pojawia a jak się pojawi to samo zniknie (może gdzieś w instalacji muszę zobaczyć).

Co do tego U1900-20 to się nie przejmuję więc tak jak piszesz ewidentnie musi być problem fizyczny. Nie wiem też czy może w zbiorniku nie ma syfu bo pływak nie działa i zakłamuję rzeczywistą wartość (w forscanie 30% a na liczniku ponad 1/2) i jak miałem przypadek, że myślałem, że mam paliwo (było pół zbiornika na wskazówce) to zaczął przerywać i wyskoczył fuel error i ledwo dojechałem do stacji (po zatankowaniu znowu pokazuje ponad 1/2 zbiornika - wrażenie jest takie, jakby 1/2 była tak naprawdę oparami fizycznie - i błędu nie ma ale tak jeździć nie mogę).

Na tą chwilę mam zamiar wymienić cały zbiornik z pływakiem bez tej pompki (bo qmpel już ją sprzedał a resztę ma z demontażu), następnie sprawdzić te kable od tego błędu P20CD.

Co do wtrysków jestem w stanie jakoś programem stwierdzić który wtrysk przejawia problemy? Bo mam wrażenie, że problem jest tylko z 1xsztuką tym bardziej, że dawałem je już do sprawdzenia do firmy we Wrześni (stwierdzili, że miały odchyły o 50% i że jakiegoś testu mu nie przeszły ale powinno być teraz ok a tak naprawdę to jest jak jest.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Za sprawdzenie i czyszczenie zapłaciłem 240zł a kompleksowa regeneracja bo powiedział, że nie można wymienić w Delphi czegoś tylko trzeba robić komplet, zaśpiewał 2480zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy te zdjęcie co przesłałem wyżej z adaptacji wtrysków są dobrze wczytane? Czy syf w zbiorniku mógł je załatwić? Wiem, że to takie wróżenie z fusów ale chciałbym po prostu naprawić lub wymienić ten jeden co jest do zrobienia a nie wywalać tyle kasy i robić wszystkie, tym bardziej, że auto przyspiesza i jeździ bez problemów. Czy mam się łudzić, że po zrobieniu z 2000km to się jakoś ustabilizuje? W co szczerze wątpię.......

Z góry dzięki za pomoc

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 25-03-2020 o 21:33
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem