Temat: [Kuga 2008-2012] Błąd awaria silnika fuel error
View Single Post
Stary 26-03-2020, 00:52   #18
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
P003A - Przekroczony limit programowania położenia mechanizmu sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki/sprężarki doładowującej A ,

i ten bład nie zniknie akumulatora , jest pozostałością po "umiejętnej" zmianie mocy silnika
No właśnie. Ja nic nie grzebałem z mocą w aucie, chyba, że ktoś to już robił za granicą? Ten błąd może być powodem, że auto zbiera się niesamowicie? Ma niesamowitego tak zwanego kopa jak na te 140KM.
Ok dostałem bardzo ważne informacje tylko niestety u mnie w Gnieźnie nie ma dobrego mechanika który by to ogarnął i nie wiem do kogo dać to auto.

Czyli ten błąd wypalania powróci? Tzn. może być tak, że przez ten błąd procedura wypalania w ogóle nie nastąpi i będzie zapychało mi dpf-a? Zwłaszcza, że autem będzie jeździła żona głównie po mieście? Widzę jednak, że tak autem nie mogę jeździć i muszę jak najszybciej ogarniać kumatego mechaniora. :/

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drugi z błędów to spalona/zwrta do masy świeca parownika par paliwa. Błąd wróci jak znów sterownik włączy dopalanie DPF.
Tylko, że dzisiejszym podłączeniem go do kabla to wcześniej z tydzień błąd się nie pokazywał a jeździmy głównie po mieście to niepowinien szybciej wywalić tej awarii na liczniku? A dpf mam na 34%. Mój były mechanik z którego zrezygnowałem (wspominałem mu, że trzeba to wymienić) poddał się twierdząc, że nie może tej świecy wykręcić z wydechu i by musiał ciąć więc stwierdził, że błędu już nie ma i jeździć...... tak więc już widzicie dlaczego kupiłem kabel i zacząłem was pytać na forum ;( Tylko teraz jak go oddam do jakiegoś elektryka to błędu z ta świecą nie będzie...

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 26-03-2020 o 01:18
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem