Temat: [Focus 2011-2014] DPF wypala się co 180 km 1.6TDCI
View Single Post
Stary 06-12-2017, 21:32   #1
Tomasz333
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI DPF 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie DPF wypala się co 180 km 1.6TDCI

Witam serdecznie!

Posiadam Forda Focusa MK3 z silnikiem 1.6 TDCI o mocy 115KM, rocznik 2013. Autko przejechane ma 183 300 km. Niedawno wykonałem w aucie zabieg chiptuningu, przyrosty są stosunkowo nieduże, ale odczuwalne: + 14 KM i 40 NM. Chiptuning zrobiłem w studiu V-TECH we Wrocławiu. Oczywiście wcześniej ich zbadałem, poczytałem liczne opinie, zwłaszcza te, które dotyczyły mojego modelu - ogólnie rewelacja, droga hamownia i profesjonalizm. Przed zabiegiem zbadali samochód i wszystko OK (bardzo dbam o swoje auto). Przejdźmy do sedna sprawy...

Niedługo po chipie pojawił się dziwny problem przy wypalaniu filtra DPF. Kiedy jadę na autostradzie ze stałą prędkością i odejmę nogę z gazu to samochód nie zwalnia, ale utrzymuje prędkość (spalanie nie wynosi wtedy 0.0 a ok 1,5l/100km). Z silnika dobiega dziwne, twarde zgrzytanie, z rury wydechowej idzie siwy dym, ale co dziwne - tylko jak odejmuje noge z gazu. Co najlepsze - w momencie wciśnięcia sprzęgła obroty samoczynnie wzrastają, nawet do 4 tys!! Kiedy kontynuje jazdę to co jakiś czas autem szarpie, jakby ktoś na ułamek sekundy wcisnął mi hamulec. Dodam, że DPF wypala się co 180 km. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiście poleciałem do mechanika, zaczął kopać wgłąb silnika i pierwsze na co natrafił - zjechane wtryskiwacze. Uspokoił, że takie zużycie nie mogło być skutkiem chiptuningu, że wtryski musiał być już w kiepskim stanie znaczenie przed podniesieniem mocy (chociaż żadnych objawów zużytych wtrysków nie zauważyłem). Pomyśleliśmy, że to może tłumaczyć samoczynny wzrost obrotów i te dziwactwa przy wypalaniu - komputer mówi jedno a fizycznie uszkodzony wtrysk robi drugie, daje za dużo paliwa, stąd wariuje. Wtryski poszły do regeneracji.... I znowu to samo, brak efektów, dalej dziwactwa na autostradzie!

Czy ktoś z was ma podobnie? Jakieś przypuszczenia, refleksje? Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam!

Tomasz
Tomasz333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem