View Single Post
Stary 20-01-2021, 13:49   #10
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 1.6 eco - do oceny

Cytat:
Napisał Cynerion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też jestem ciekaw. Jest może jakiś niekasowalny zapis w kompie że nastąpiło przegrzanie i ile ono trwało ?
Cytat:
Napisał dodo02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz rozwinąć jak mogę to sprawdzić "na oko"?
Zapisu nie ma. Na 100% nie da się powiedzieć jednak wskazywać na to mogą m.in. objawy UPG (w tych silnikach raczej UPG rzadko idzie a jak już pójdzie to razem z blokiem i głowica), polecam na jeździe próbnej dac troche w palnik i sprawdzić węże chłodnicy. Moga być twarde ale powinno dać się ugniatać dłonią bez problemu, nie mogą być twarde jak kamień i tym bardziej nie napęczniałe. Olej w układzie chłodzenia. Spadek poziomu płynu chłodniczego po nagrzaniu. Klasyczne masełko pod korkiem oleju. Wycieki oleju z silnika w wielu miejscach (szczególnie zaczynajace sie w nietypowych miejscach)

Olej powinien byc 5w20 lub 5w30(ten lepszy) zgodny z normą dla 1.6eb, ja leje Millers.

Ogólnie można śmiało powiedzieć, że 1.6eb to jeden z lepszych silnikow downsizingowych (poza wpadka z układem chłodzenia), w uk robia hybrydowe turbo i cisna 300hp+ na seryjnych gratach bez problemu.

Jedynie nie polecam jak ktoś lubi latać autostradami 160+, wtedy spalanie rośnie lawinowo i lepiej kupić sobie 2.0/2.2 tdci (gdyby tylko nie dzwiek, wibracje i smród diesla). W mieście i na lokalnych drogach spalanie jest rewelacyjne, praktycznie tyle co poprzedni 2.0 tdci w automacie.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 20-01-2021 o 13:54
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem