Temat: [Transit 2000-2006] Licznik prędkościomierz nie działa
View Single Post
Stary 10-12-2021, 14:47   #35
identyfikacjamk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-11-2021
Skąd: Mielec
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Nie działa licznik prędkości

Witam,

Przeszukałem tematy na forum ale mój problem z licznikiem chyba jest jakiś zagmatwany.
Ford Transit 2005, 2.4 101 kW bez tacho od początku.

Samochód jest po wymianie impulsatora w skrzyni biegów (3 pinowy) oraz sterownika komputera mimo to licznik dalej nie działa, sprawdzając predkość przy pomocy laptopa i intrefejsu diagnostycznego wskazuje 0 km/h po jakimś czasie wyrzuca błąd impulsatora (nowego), podczas testu licznika na desce rozdzielczej wskazówka porusza się.

Sprawdzone przewody sygnałowe:
1) między pinem 2 impulsatora a 28 serownika jest OK opór bliski "0"
2) między pinem 1 impulsatora (zasilający) a sterownikiem pin 91 mam opór 12,6 ohm - to mnie zastanawia bo badając przewód zasilający między impulsatorem a kostką przed skrzynką bezpieczników jest blisko "0.3" ohm, ale między wtyczką wchodzącą do skrzynki bezpieczników, a wtyczką sterownika 12.3ohm - zakładam ze tam zasilanie jest rozgałęziane i może stąd takie pomiary.

Żarówka 5W wpięta między pin 1(zasilanie) a 3(masa) na impulsatorze świeci, napięcie 12V
Dioda z rezystorem wpięta między pin 1(zasilanie) i pin 2(sygnał) świeci, jak zakręci się kołem miga.

Co Panowie sądzicie o takim problemie - co jeszcze sprawdzić.

Chodzi mi jeszcze po głowie sprawdzenie oscyloskopem lub skopometrem (musiałbym go zdobyć) sygnału jaki wypuszcza impulsator - tylko nie wiem do końca jakiego sygnału mam oczekiwać, zakładam że amplituda 12V, sygnał prostokątny o częstotliwości zależnej od obrotów?
identyfikacjamk jest offline   Odpowiedź z Cytatem