Temat: [Edge 2015- ] Złodziej prądu
View Single Post
Stary 18-10-2023, 07:31   #52
Marcin.1979
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-03-2021
Model: EDGE
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 3
Domyślnie Odp: Złodziej prądu

Część,
Może dodam coś od siebie, instalacja KME założona ponad rok temu i praktycznie od początku problemy z rozładowanym akumulatorem (założony był nowy), gazownik i jak później samo KME twierdzili że wina instalacji elektrycznej lub akumulatora w aucie, wszystko sprawdzone kilka razy przez różnych elektryków i nic. Faktycznie problem trudny do zdiagnozowa, ale postanowiłem sam to rozgryść, więc w moim przypadku jest tak:
Problem występuje losowo (czasem dwa razy w tygodniu czasem raz w miesiącu), po zgaszeniu auta zostaje uruchomiony jeden z modułów silnika (przekaźnik nr. 9 - moduł napędu), uruchomienie auta, przełączenie na benzynę itp. nic nie dają cały czas moduł jest aktywny i pobiera 1.8A aż do rozładowania akumulatora, jedyny sposób to pozbawienie go napięcia (odpięcie aku, wyjęcie przekaźnika lub odpięcie wtyki wiązki silnika) i po problemie na jakiś czas.
Od początku sierpnia jeżdżę na wyłączonym kasowniku błędów w instalacji gazowej i ani razu nie wystąpił problem, jedyny minus to świecący chech na desce.
Prawdopodobnie wina leży w opragromowaniu instalacji gazowej, KME wgrywa jakiegoś starego softa i u niektórych to pomaga.
Ja jestem pewny że wina leży po stronie instalacji.
Marcin.1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem