Temat: [Tourneo Connect 2013-2022] 1.8tdci-zamiana padniętego ECU 90KM na 110KM?
View Single Post
Stary 29-08-2017, 17:40   #1
Krzyga
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 29-08-2017
Skąd: Poznań
Model: Tourneo Connect GLX
Silnik: 1.8 tdci 90PS
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie 1.8tdci-zamiana padniętego ECU 90KM na 110KM?

Witam
Mam Connecta 1.8tdci 90KM i jeszcze nigdy nie byłem tak zadowolony z Forda, więc postanowiłem się jeszcze z nim nie rozstawać i doinwestować na kolejny rok może dwa, wymiana rozrządu, zawieszenie, półosie i te nieszczęsne progi.
No i się zaczęło bo autko stanęło w oczekiwaniu na mechanika 5dni, aku trochę siadło i już nie odpalił.
Wsadzone nowe naładowane aku, na początku kręcił,nie odpalił, obecnie cisza, immo po minucie wywala kod 1 6.
Forda odwiedzało już kilku elektryków z Boschem KTS, obecnie zawiezione do lokalnego znawcy od IMMO, wiązka niby cała przejrzana i jest ok.
Diagnoza to ECU do wymiany-brak komunikacji.

Gość mi raczej nie sparuje auta z nowym kompem i upiera się że musi być z licznikiem zestaw.

Mam pytanie czy jest możliwość podmiany ECU (zestaw startowy wraz z immo i licznikiem) od 110konnej wersji?

ECU Siemens 7T11-12A650-CD a jedyny podobny na dzień dzisiejszy i do tego z licznikiem i immo ma oznaczenie 7T11-12A650-CF.
Ktoś się orientuje co oznaczają te ostatnie litery?

Wtryski/pompa/turbo były inne?, turbinę jak co też chętnie wymienię byle auto odpaliło i wyjechało od elektryka.

Autko uziemione już 4tydzień,a jeszcze czeka go warsztat

Wymieniać kompa na 110KM, dać tego do naprawy? Polecacie kogoś z Poznania i okolic?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 29-08-2017 o 18:30 Powód: wszyscy wiedzą że to Ford Connect - po to jest prefix
Krzyga jest offline   Odpowiedź z Cytatem