Temat: [Focus 2008-2011] hamulce tył korektor siły hamowania
View Single Post
Stary 28-11-2020, 13:39   #28
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: hamulce tył korektor siły hamowania

Piszę, że TRW szybko się zużywają. Lepiej dopłacić te 40 zł (20 na szt) do zimmermann (choć są znaczniej wytrzymalsze od trw mechaniczni i termicznie) to ciągle dla mnie są ciut za słabe (jazda agresywna i to w kierunku bardzo). @sebek79
SKP sprawdza tylko równomierność hamulców. Siły już nie sprawdzi (znaczy sprawdza, ale diagnosta zna tylko minimalne wartości siły hamowania z normy z czasów 126p z bębnami). U mnie foka przeszła przegląd. Zaciągam ręczny na piachu i nawet nie zostawia śladu hamowania. Rozkręcam bęben a tu wszystko się wysypało. Regeneracja 600zł. Po roku zmiana na 300/280 i przewody w stalowym oplocie i już zaczyna hamować (jak dla mnie akceptowalnie, ale szału nie ma (chodź dziewczyna zachwycona). Myślę nad tarczą wentylowaną z tyłu, bo średnio z tego jestem zadowolony (albo zacisk z większym tłoczkiem)
Jak możesz to zrób zdjęcie tarczy, ale 98% masz do regeneracji zaciski (2% to zły klocek do tarczy - zbyt twardy). Jak duże wżery to tarcza do wymiany. Klocki ferrodo mam u siebie i są ok. W poprzednim ojca samochodzie wstawiłem to auto stawało dęba. Aż sam nie mógł uwierzyć jak to hamuje.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem