View Single Post
Stary 12-12-2013, 09:35   #10
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania

Z trywialnych rzeczy dodam tylko komputer pokładowy pokazujący po zatankowaniu do pełna, przebieg do następnego tankowania na poziomie 120-150 km.

Przy paliwożerności mojego egzemplarza na poziomie 12-13 l/100km (1,6 ecoboost, automat, AWD) to wciąż nie jest prawidłowy wynik. Wiem, że rozwiązaniem jest wizyta w warsztacie i zmiana softu, tylko trwa ona od 4-6 godzin (ciekawe co tak długo trwa aktualizacji), więc staram się o tym nie myśleć i czekam na wizytę przy przeglądzie.

Bump: Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na nieprawdziwe dane w instrukcji obsługi samochodu dotyczące żarówek halogenowych str 213. np.
światła drogowe halogenowe to 9005LL - tymczasem jest to H15
światła mijania halogenowe to H11LL - tymczasem jest to H7

Podobnie nieprawidłowe są opisy dotyczą sposobu wymiany żarówek kierunkowskazów w lusterkach i oświetlenia okolic progu (tam żarówka mocowana jest dodatkowo na śrubkę, której nieodkręcenie równa się wyłamaniu oprawki).

Mam wrażenie jak by część instrukcji dotyczyła modelu mk1 i Fordowi nie chciało się pisać jej dla nowego modelu. Prawdę mówiąc pierwszy raz mam samochód, w którym instrukcja nie odpowiada rzeczywistości.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem