Temat: [Focus 2011-2014] Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci
View Single Post
Stary 26-02-2018, 22:10   #78
mihoo5
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-08-2008
Model: Focus
Silnik: 1,6 TdCI
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Problem z wtryskiwaczami 1.6 TdCI 115KM

Witam.
Mam pytanie odnośnie wtryskiwaczy w Focus MK 3 1,6 Tdci 115KM.
Sytuacja wygląda tak że auto ma najechane 280 tyś KM. Odpala bez problemu pobrze się zbiera ale powyżej 2 tyś obrotów. Najgorsze że odczuwalne sa drgania na jalowym biegu. Troche gazu i wszytsko OK. Podłaczylem kompa i za pomocą ForScan sprawdziłem taki parametr jak udział mocy w cylindrze. Parametr na biegu jalowym od 1.4 do 0,7. po lekkim dodaniu gazu wszytkie równo 1,0000... Zrobilem restet dawki początkowej wtrysku, autoadaptacja i troche pomogło. Po jakimś czasie coraz gorzej to drugi reset. Wtryski juz się nie zaadoptowały klekot silnika i troche bialego dymu. Kupiłem używki wtryski niby super. Przelożylem zaprogramowalem kody wtrysków. Pierwsze odpałenie i od razu widać różnice. Reset dawki i autoadaptacja. Znowu na jalowym biegu troche trzęsło ale zbierał sie od samego dołu. Pochodził 2-3 miesiące i znowu mulowaty do 2 tys obrotów. Znowu zrobiłem reset dawki i chyba znowy padły wtryski. Przejechałem 20-30 km brak autoadaptacji. klaekocze na zimnym silniku i biało dymi. Jak sie rozgrzeje to klekocze tylko podczas jazdy powyżej 2,5 tys obrotów. Co dziwne dynamiczny odpala bez problemu przy -15 stopni. podrzucam zdjęcia z ForScan. Na postoju jak widać wszytsko rezjechane. Podczas jazdy udział mocy niby wszędzie taki sam, ale w drugiej tabeli powinny być parametry learn. Jest tylko dla pierwszego cylindra. Wtryski i układ paliwowy do czyszczenia czy da sie cos z tym zrobić?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg jazda.jpg (19.3 KB, 323 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg postój.jpg (19.9 KB, 230 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg postój1.jpg (19.9 KB, 207 wyświetleń)
mihoo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem