View Single Post
Stary 18-01-2021, 01:19   #1
Areczek098
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 18-01-2021
Skąd: Konin
Model: Ford Focus mk2 fl
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie 1.8 TDCI przy dodawaniu gazu temperatura silnika spada

Witam, Arek z tej strony jestem nowy na forum i jeszcze niezbyt z nim obyty, więc nie wiem czy w odpowiednim dziale zamieszczam post. Jeśli nie proszę o przeniesienie.
-Pacjent Ford Focus mk2 fl 2009, motor 1.8TDCI 115km
Okolo 2 tygodni temu pojawił się u mnie pewien problem a mianowicie zauważyłem, że na zegarze odpowiadającym za temperaturę, wskazówka nie dochodzi do połowy 90,jak to zawsze bywało po paru km. Przy dodawaniu gazu temperatura spada, a na jałowym biegu delikatnie wskazówka pnie się w górę ku połowie.Półtora tyg. temu wymieniłem termostat wraz z płynem oraz czujnik temperatury. Było wszystko dobrze aż do dnia dzisiejszego.Dziś ta sama sytuacja jak wspomniałem na początku. Dodam jeszcze, że gdy pokręcę klimatronikiem i wyłączę nawiew na szyby, a zostawię np tylko na twarz widzę delikatną różnicę i wskazówka idzie w górę,dziś to zauważyłem.Jeśli są włączone nawiewy na nogi, twarz oraz szyby,temp. leci w dół-sytuacja zauważona dzisiaj podczas jazdy z tym klimatronikiem.
Dziwne jest to że przez tydzień bylo okej a tu dziś znów to samo jak przed wymiana czujnika i termostatu.Robię tą trasę w pon i pt i zawsze po paru km wskazówka była na połowie. Proszę o pomoc pozdrawiam :)
Areczek098 jest offline   Odpowiedź z Cytatem