View Single Post
Stary 16-05-2019, 08:40   #2
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Rozładowanie akumulatora po montażu radia Pioneer 2 DIN - gdzie jest + po stacyj

Cytat:
Napisał Zawada1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

chcąc usprawnić nagłośnienie w aucie a w szczególności mieć bluetootha i usb, zakupiłem Radio Pioneer MVH 2100BT,
dodatkowo adapter https://allegro.pl/oferta/przejsciow...cze-7769556606, ramkę która z prostokąta robi owal fordowski oraz ze starego auta miałem subwoofer blaupunkta gtb8200a wraz z okablowaniem.

Niestety nie dokupiłem sterowania z kierownicy https://allegro.pl/oferta/sterowanie...can-8080410612 ponieważ stwierdziłem, że nie potrzebuje (tylko czy słusznie?).

Wszystko przez kilka godzin zrobiłem wraz z kolegą. Kabel zasilający do suba przeciągnęliśmy za schowkiem w przelotce. Konsola środkowa została rozebrana i wstawione nowe radio wraz okablowaniem.
Problem polega na tym iż w "przejściówce" zostały zmostkowane zasilanie oraz podtrzymanie (kabel zółty oraz czerwony) ponieważ nie mogliśmy znaleźć + po stacyjce i teraz radio uruchamia się wraz ze startem silnika ale trzeba je gasić ręcznie.

Wszystko wygląda naprawdę dobrze i nawet nieźle gra. Subwoofer uruchamia się po włączeniu radia ale mam pewne wątpliwości czy radio samo w sobie nie pobiera prądu nawet gdy jest wyłączone. I czy zmostkowanie było konieczne?
Niestety po kilku dniach stania na wyłączonym radiu akumulator został całkowicie rozładowany.
Po naładowaniu jest okej przez 2-3 dni i znów to samo.

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, gdzie szukać + po stacyjce tak aby po wyjęciu kluczyka wyłączało radio tak jak w przypadku oryginalnego radia. A może w oryginalnym sterowaniu z kierownicy to było ??
Za schowkiem wiem że są jakieś bezpieczniki bo tamtędy jest przeciągnięty kabel zasilania do subwoofera.

Proszę o podpowiedź

Pozdrawiam, Łukasz
W mondeo ACC idzie po CAN więc potrzebujesz dekodera, czyli tego czego nie kupiłeś tam jest sterowanie z kierownicy i ACC
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem