Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Nadmierne kopcenie na czarno
View Single Post
Stary 01-09-2013, 11:07   #5
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Nadmierne kopcenie na czarno

Cytat:
Napisał Trol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałem tylko rure od egr do ic ta która najczęściej jest winowajcą. W wolnej chwili posprawdzam wszystkie rury. Jeśli chodzi o spalanie to ostatnio w trasie po zatankowaniu do pełna na lukoil, rezerwa zapaliła się po 930km.

A może wydech jest nieszczelny ? tego nie sprawdzałem
Nieszczelność w wydechu może być przyczyną, ale tylko jeśli występuje przed turbiną, więc pozostaje tylko sprawdzić kolektor wydechowy (uszczelki, pęknięcia). Najprostszy sposób sprawdzenia całości to weryfikacja ciśnienia doładowania. Są 2 sposoby:
1. Podpięcie manometru, ale trzeba go jakoś do kabiny podciągnąć i sprawdzić podczas jazdy (ciśnienie sprawdzamy pod obciążeniem).
2. Podpięcie kompa przez ELM i również weryfikacja podczas jazdy. Jest do tego czujnik, jest możliwość odczytu. Mi się niestety nigdy nie udało odczytać tego stabilnie, ale to kwestia softu w kompie.

Bump:
Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez problemu ale oczywiście bez szaleństwa.
Jakie masz koła (rozmiar)? Tylne hamulce masz bębnowe czy tarczowe?
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem