View Single Post
Stary 09-08-2012, 12:41   #26
zamek1200
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-03-2012
Model: szukam
Silnik: szukam
Rocznik: szukam
Postów: 5
Domyślnie Odp: Sygnalziacja wypalania DPF

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podjedź do ASO albo nieautoryzowanego serwisu Forda (który ma IDSa) i poproś o aktualizację kalibracji zestawu wskaźników (ICM). Ostatnia dostępna kalibracja w Twoim przypadku to zapewne ZB 0815. Po tym zabiegu powinno pojawić się spalanie chwilowe pod tajemniczą nazwą 'Odległość' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aktualną wersję możesz sprawdzic w trybie testowym zegarów: trzymasz wciśnięte OK na kierownicy, włączasz zapłon, po chwili puszczasz OK, przechodzisz kilka pozycji w dół i odszukujesz n/w pozycje. Po aktualizacji będą miały wartości jak poniżej.

NVM EEPROM lvl : ZB
NVM target ROM : 0815
ROM level : ZB
siema
a czy sa wersje w ktorych ta funkcja jest fabrycznie? np od rocznika 2009?

Cytat:
Napisał kondik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem MK4 2.0 TDCI kombi w automacie.
Na postoju chwilowe spalanie mam 1,3-1,5 l (zarówno przy włączonej jak i wyłączonej klimatyzacji)
czytając Wasze wartości wydaje się to bardzo dużo. Czy mam rozumieć, że coś jest nie tak? Czy w autach z automatem jest wyższe chwilowe spalanie na postoju czy nie ma to znaczenia?
siema

a jak robisz na postoju: zatrzymujesz sie i juz? czy zmieniasz bieg na postojowy (P)? jesli zatrzymujesz sie i stoisz na biegu to spalanie masz wyzsze bo skrzynia przekazuje naped na kola (gdy zwolnisz hamulec to auto zacznie sie toczyc). natomiast gdy wrzucisz bieg postojowy to uslyszysz jak silnikowi "ulzylo" i spalanie powinno zejsc do poziomu takiego jakbys wcisnal sprzeglo w manualu

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez zamek1200 ; 09-08-2012 o 12:48
zamek1200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem